Často se nás ptáte, jestli budou vaše webové stránky s administrací a jestli se dají snadno ovládat.

Odpověď na obě otázky je ANO. Stránky tvoříme na redakčním systému WordPress, který má vlastní administraci a velice snadné ovládání.

 

Co znamená ten redakční systém WordPress?

Tvořit stránky se dá několika způsoby. Základní možnosti jsou:

  1. Kompletní programování od začátku
  2. Zde si můžete opravdu vymyslet všechno, na co si vzpomenete a šikovný programátor to ve spolupráci s grafikem udělá. Nevýhoda je, že taková výroba webu trvá i měsíce a stojí desítky tisíc Kč.

     

  3. Využití již hotového systému pro webové stránky

V tomto případě se vezme hotový systém – “střeva” – pro tvorbu webů a ten se pak přizpůsobí vašim potřebám. Vytvoří se konkrétní stránky, příspěvky, upraví se vzhled na míru, nahraje se logo apod. Zde je velká výhoda ušetření času a hlavně financí, proto weby tvoříme právě takto.

 

Pak je zde několik možností. Některé firmy mají svůj vlastní systém, na kterém weby tvoří. My používáme WordPress, který je kompletně v češtině, ke stažení zdarma a je to nejrozšířenější systém pro tvorbu webových stránek na světě.

Mimochodem, na WordPressu běží např. i mezinárodní web Baťa, oficiální web Švédska nebo stránky Mercedez-Benz (zdroj)

Slovo redakční je tam pak právě proto, že je WordPress často používán pro psaní blogů, magazínů a je velice snadné v něm přidávat různé novinky a články.

 

Ukázky z administrace webu

Do administrace vašeho webu se přihlásíte nejčastěji (defaultně) na adrese vášweb.cz/wp-admin.

TIP: Přečtěte si, jak vybrat správnou doménu pro váš web.

Po přihlášení pomocí uživatelského jména a hesla se před vámi objeví následující stránka administrace. Ta se může mírně lišit podle nastavených práv (administrátor, redaktor, …).

Administrace webu ve wordpress

Chcete-li napři přidat nový příspěvek (článek, novinka), vyberete v levém sloupci položku Příspěvky > Vytvořit příspěvek.

Objeví se před vámi stránka, kde zadáte název článku, vyberete kategorii a napíšete samotný text. Ten se dá formátovat stejně jednoduše, jako třeba v Microsoft Word nebo v jiném textovém editoru, a to včetně vkládání obrázků.

Vytvoření novinky v administraci WordPress

Takto napsaný příspěvek pak publikujete a ten se hned objeví na vašem webu jako poslední přidaný.

Samozřejmě ho můžete zpětně kdykoliv editovat, upravit kategorii atd.

 

Příspěvky tedy slouží primárně pro psaní novinek a článků, které navíc mohou vaši návštěvníci komentovat.

Další možností je vytváření stránek v administraci. Ty slouží k vytváření „statického“ obsahu webu, který se nemění – typicky tedy stránka s kontakty, s nabídkou vašich služeb, stránka o vaší firmě apod.

 

Pokud hledáte webové stránky s administrací, která se bude jednoduše ovládat, WordPress pro vás bude určitě správná volba.

Napište nám, webové stránky pro vás rádi vytvoříme.